Norint apsaugoti jaunus gyvūnus nuo virusinių – infekcinių ligų, būtina juos skiepyti. Pasitaiko, kad ir paskiepyti gyvūnai suserga infekcinėmis ligomis. Tai priklauso nuo įvairių priežasčių, kurių pagrindinės – šuniuko ar kačiuko sveikatos būklė ir įgytas atsparumas ligoms.

Gyvūno organizme nuo gimimo iki 2 – 3 mėnesių amžiaus susidaro pasyvus atsparumas ligoms. Šis atsparumas patenka į dar negimusių gyvūnų kraują per motinos placentą. Toks įgytas atsparumas infekcinėms ligoms yra gana silpnas. Daugiausia atsparumo įgyja kačiukai per motinos pieną. Kuo ilgiau kačiukai ar šuniukai yra su motina, tuo vėliau jie skiepijami. Paprastai jaunikliai prie savo motinų būna 1,5 – 2 mėnesius.

Jau artėja skiepijimo metas. Gyvūnų jaunikliai turėtų būti normaliai išsivystę, neturėtų nei vidinių, nei išorinių parazitų.
Dabar Lietuvoje gyvūnams skiepyti naudojami polivalentiniai skiepai nuo pagrindinių virusinių – infekcinių ligų.

ŠUNŲ MARAS anksčiau buvo išplitęs Lietuvoje. Skiepijimo dėka gyvūnai šia liga serga kur kas rečiau.

ŠUNŲ PARVOVIRUSINIS ENTERITAS. Tai sunki žarnyno liga. Ji ypač pavojinga jaunikliams. Šiuo metu skiepijama tik nuo PARVO arba CARONA virusinių infekcijų.

INFEKCINIS ŠUNŲ HEPATITAS – virusinė kepenų liga, kurios galima išvengti paskiepijus gyvūną.

LEPTOSPIROZĖ – infekcinė liga, pavojinga ir žmonėms, ir gyvūnams. Jos sukėlėjus dažniausiai turi valkataujantys šunys. Patartina skiepyti nuo šios ligos ir gyvūnus, laikomus namuose.

PASIUTLIGĖ – pavojinga ir žmonėms, ir gyvūnams. Skiepyti šunis nuo šios ligos yra privaloma.
Viena iš nepavojingiausų infekcinių ligų yra ŠUNŲ INFEKCINIS TRACHEOBRONCHITAS.

Šiuo metu jauni ir suaugę gyvūnai skiepijami įvairiose smulkių gyvūnų gydymo klinikose, esančiose beveik kiekviename miesto rajone. Tose klinikose dirbantys veterinarijos gydytojai turėtų išduoti šunų ar kačių savininkams pažymėjimus apie paskiepytą gyvūną.

Pasaulyje yra laikomasi tam tikros sekos skiepijant smulkius gyvūnus. Todėl siūlome pirmą kartą šuniukus skiepyti 2 – 3 mėnesių, antrą kartą – 3 – 4 mėnesių, trečią kartą – 9 – 12 mėnesių amžiaus. Suaugę gyvūnai skiepijami 1 kartą per metus. Tikimybė, kad paskiepytas nuo infekcinės ligos gyvūnas ja susirgs, – minimali ( 2 – 4 proc.).
 
Visais neaiškiais dėl skiepijimo klausimais galite kreiptis ir i mūsų sekciją tel. 269849.